Sponsorlu Bağlantılar

Fason Üretim

Konya CNC

Talaşlı imalat, bir malzemeye, bir iş parçasına istenilen şekli vermek için kullanılan seri üretim yöntemidir. Bu işleme yöntemi ile malzemeye istenilen yüzey şekli ve boyutu verilir. Bu yöntem, fazla malzemenin iş parçasından uzaklaştırılmasına dayanır. Talaşlı imalatla kaldırılan tabakaya talaş denir.

İşleme için kesici aletler kullanılır. Bu kesici takımlar ile iş parçasına istenilen şekil verilir. Talaşlı imalat için yaygın olarak kullanılan 8 tip işleme yöntemi vardır. Ürüne istenilen şekil tornada verilir. Genellikle dairesel hareketlerle çizilerek yuvarlak geometrik ürünlerin imalatında kullanılır. Bu dairesel talaş kaldırma yöntemi ile kavisli ürünler ve silindirik çaplı ürünler kolaylıkla üretilebilir. Seri üretim isteniyorsa CNC torna tezgahlarından yararlanılır. Fason üretim hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu