Sponsorlu Bağlantılar

İSG

İSG Eğitimi Neden Önemlidir?

İş güvenliği uzmanı; çalışma hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle bireylerin bu konudaki farkındalıklarının ve bilgi düzeylerinin artırılması oldukça önemlidir. İSG eğitimi aynı zamanda çalışma hayatında karşılaşılabilecek kazalar konusunda bireyleri bilinçlendirmeyi ve alınması gereken önlemleri öğretmeyi amaçlayan temel bir eğitim programıdır.

Bu eğitim kapsamında iş yeri hekimi kurallarını öğrenebilir ve olası kazalardan kendinizi nasıl koruyacağınız konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Sadece çalışanlar için değil, işveren olan yöneticiler için de ÇSGB eğitimi almaları faydalı olacaktır. Çünkü çalışan bireylerin işverenleri; İşlerinden kaynaklanan sağlık ve güvenliklerinden sorumludurlar. Yöneticiler bu eğitimi alarak hangi risklerden kaçınacaklarını ve kaçınılmaz riskleri nasıl analiz edeceklerini öğrenirler.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı