Sponsorlu Bağlantılar

Sobaada Çorbacısı-Mustafa Karadaş Mükemmel Lezzetler

Sobaada Çorbacısı-Mustafa Karadaş Kimdir?

Ankara’da kurulan ve 2 şubesi olan Sobaada Çorbacısı birbirinden lezzetli sakatat yemekleri,çorbalar ve ızgara çeşitleri ile Ankaralıların en çok sevdiği restorantlardan birisi olmayı başarmıştır.
Sobaada Çorbacısı marka kurucusu olan Mustafa Karadaş Restorantcılığın yanı sıra hizmet sektörü ve bir çok ticari girişimde de yer almaktadır.
Özellikle marka kurucusu Mustafa Karadaş’ın Malatya’lı olmasından ötürü Ankara’da Malatyalıların uğrak noktası olmayı başarmıştır.

Yaptığı tüm yemekleri geleneksel yöntemlerle yapan Sobaada Çorbacısı tüm çorbalarını döküm sobalar üzerinde Alüminyum kazanlar içinde yavaş yavaş pişirerek servise sunmaktadır.
Aynı zamanda çorbalarında üstünde kullandığı tereyağını Malatya’dan el yapımı olarak yaptırmaktadır.
Baharatlarına kadar bir çok malzemesini Malatya’dan getirten Sobaada Çorbacısı hem sakatat severleri hemde Adana mutfağındaki ızgara çeşitleri ile tüm yemek severleri bekliyor.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu